Fotokonkursid

Saaremaa merenädal kuulutas välja fotokonkursi “Elagu tuletorn!”

Saaremaa merenädala väljakuulutatava fotokonkursi eesmärgiks on pöörata tähelepanu tuletornile kui oma ajastu märgile, ajalooliselt väärikale ja samas tänapäeval strateegiliselt olulisele objektile. Lisaks on see võimalus anda inimestele võimalus tutvuda Saaremaa eri piirkondadega ja avastada meie kauneid paiku.

Fotokonkursil osalemiseks tuleb pildistada mistahes Saare maakonna tuletorni (tulepaaki, kaituld) võimalikult võluva ja torni hingeelu kirjeldava nurga alt. Samuti võib võtta sahtlist välja juba pildistatud seni avalikustamata foto. Oma võistleja nimi ja kontakt tuleb saata e-postile saluris(ät)gmail.com. (Kirjale võib ka kohe foto lisada). Pildi/piltide üleslaadimiseks vajalikud paroolid toru.tt.ee ftp-serverisse saadetakse osalejale e-postile. Pildi üleslaadimisel tuleb ftp-sse luua omanimeline kaust.

Kõik fotod tuletornidest on oodatud kuni 13. augustini! Pildid riputatatakse 5. augustil ajalises laekumise järjekorras anonüümselt nummerdatuna Kuressaare merepäevade facebooki fännilehele, kus publik oma lemmiku valida saab. Internetihääletus kestab 5.-13. augustini.

Fotode saatmisega kinnitab kasutaja, et tema esitatav foto kuulub talle või ta omab õigusi selle levitamiseks. Merepäevade meeskond ei võta vastutust lisatud fotode autoriõiguse eest, samuti jätab endale õiguse mittesobivad pilte galeriisse mitte panna.

Kõigi konkursile esitatud fotode autoriõigused jäävad autoritele, ent konkursil osalemisega antakse korraldajale õigus kasutada konkursil auhinnatud fotosid konkursi tulemuste avalikustamiseks trükiväljaannetes ja internetis tasuta.

Digitaalne töötlus on lubatud ainult piltide lõikamiseks, suuruse muutmiseks, perspektiivi korrigeerimiseks ning vähesel määral heleduse/tumeduse ja kontrastsuse parandamiseks. Fotod tuleb esitada JPG/JPEG formaadis, faili suurus ei tohi ületada 3MB. Piltide pikema külje maksimaalne pikkus on 2000 pikslit.

Fotokonkursi žüriisse kuuluvad professionaalsed fotograafid Tõnu Ling ja Kaido Haagen, Kuressaare merepäevade peakorraldaja Villu Veski, kunstnik Ain Vares, veeteede ameti esindaja Ego Riener, väikelaeva ehituse klastri esindaja Anni Hartikainen ja Eesti tuletorni seltsi juhatuse liige Maret Pank.

Konkursi võitjad tehakse teatavaks Kuressaare merepäevade kodulehel 20. augustil. Oma lemmiku fotokonkursil valivad nii publik kui žürii. Võitjatele on rahalised auhinnad ning väljajagamisele lähevad ka rohked eriauhinnad

Merepäevade fotokonkursi võitis Meriliis Metsamäe

Kuressaare merepäevade fotokonkursi “Elagu tuletorn!” võitis Meriliis Metsamäe (foto pildil), teise koha saavutas Valmar Voolaid ning kolmanda koha Remo Savisaar. Publik valis oma lemmikuks aga Jorma Härmsalu foto.

Fotokonkursi korraldaja Maris Rebeli sõnul sai võistlus välja kuulutatud heas usus sellesse, et inimesed on korralike fotoaparaatidega varustatud ning just konkursi kaudu on võimalik suunata meie kõigi tähelepanu majakatele kui veidi isekeskis seisvatele objektidele. “Nüüd on selge, et võistlus saavutas oma eesmärgi – pilte saabus kahe nädala jooksul kõvasti üle 150. Vaadates võidupilti võib igaüks veenduda, et konkursi tase on olnud suurepärane, mida kinnitasid ka professionalsed žüriiliikmed Kaido Haagen ja Tõnu Ling,” sõnas Maris Rebel.

“Korraldaja ja saarlasena on hea meel, et võidu pälvis saarlane. Seda enam, et vaatamata anonüümsele hindamisele esimesed kaks auhinnalist kohta koguni ühte perre sattusid, sest Meriliis ja Valmar on elukaaslased,” lisas Rebel.

Esimese koha pälvinu saab auhinnaks 200 eurot ja vägagi korraliku binokli kauplusest Jahimees. Teisele kohale läheb suur purjelaeva mudel Pro Marine Trade’ilt. Purjelaeva mudeli, kuid veidi väiksema, saab ka kolmanda koha omanik. Publiku lemmikule on auhinna välja pannud Elektroonika äri ning selleks on gps-seade.

Lisaks eespool nimetatud auhindadele andis oma eriauhinna välja ka Saarte Hääl ning Karli Foto. Saarte Hääle eripreemia, pooleaastase lehetellimuse, võitis samuti Valmar Voolaid, Karli Foto eriauhinna aga Remo Savisaar. Karli Foto eriauhinnaks on A2 formaadis seinapilt konkursile saabunud tööst, mille fotoäri välja valis.

Tulemused:

I koht – Meriliis Metsamäe ( pilt nr 110)
II koht – Valmar Voolaid (nr 15)
III koht – Remo Savisaar (nr 128)

Publiku lemmik – Jorma Härmsalu (nr 75)
Saarte Hääle eripreemia – Valmar Voolaid (nr 15)
Karli Foto eripreemia – Remo Savisaar (nr 126)

Kuressaare XV Merepäevad