Näitused

Hedda Peedi näitus “Kaks Päeva Kihnu majakavahina”

13. juuni – 16. september 2012. aasta

Naituse kutse 2012

õhuLossi ehted säravad tuletornis

v 096

Kaasaegsest ehtekunstist huvitatud on alates 27. augustist oodatud Tallinna Põhjatuletorni (KUMU vahetus läheduses, Valge tn. 3), kus astuvad oma loominguga üles 6 autorit – Kadri Mälk, Piret Hirv, Villu Plink, Eve Margus-Villems, Tanel Veenre ja Kristiina Laurits.

Näitus Põhjatuletornis kuulub Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi ning on õhuLossi esmakordne ülesastumine Tallinnas. Varem on sama kooslus näidanud oma loomingut Hollandis, Taanis, Hispaanias, Portugalis, Saksamaal ja Hiinas. Peale Tallinna maabub õhuLoss Prantsusmaale ja Itaaliasse.

Tallinna Põhjatuletornis on eksponeeritud sadakond ehet, mida saadab Janek Murru poolt selleks näituseks loodud helitaust. Näituse lõpetab 25. septembril kell 16-19 Disainiöö raames toimuv finissage, mil kunstnikud on ka ise tuletornis kohapeal, et avada maailmu ehete taga.

Hispaania kunstiteoreetik Mónica Gaspar on öelnud: „Paljud õhuLossi autoritest eelistavad luua veidi segadusse viivaid ehteid, mis hõljuvad ja mänglevad aegruumis. Teosed manavad esile mingi minevikuaja, kuid materjalid on piisavalt šokeerivad, et tuua meid kõhklusteta tänapäeva. Teoste väärtus seisneb nende suures sisendusjõus, mis teeb vaataja ülimalt valvsaks.“

Näitusega samaaegselt ilmub ligi 300 leheküljeline raamat õhuLossi loomingust, mille väljaandjaks ja rahvusvaheliseks levitajaks on oluline saksa kunstiraamatute kirjastus Arnoldsche Art Publishers.

Näitust ning raamatut toetavad SA Tallinn 2011, Eesti Kultuurkapital ja Eesti Kunstnike Liit.

õhuLoss Tallinna Põhjatuletornis (KUMU kõrval, Valge tn. 3)
27. augustist – 25. septembrini 2011
Teisipäevast pühapäevani kell 12-18

Naitus Parnus